![Φόρτωση Εκδηλώσεις](https://demo.pttl.gr/wp-content/plugins/the-events-calendar/src/resources/images/tribe-loading.gif)
- Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.
ΧΡΟΝΟΣ
![](https://demo.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/ΑΦΙΣΑ-b.jpg)
![](https://demo.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/ΑΦΙΣΑ-b.jpg)
Στη πόλη της Θεσσαλονίκης παρουσιάζεται η Έκθεση Φωτογραφίας της Φωτογραφικής Ομάδας «Φ», με τίτλο “Χρόνος”.
«ΧΡΟΝΟΣ» Έκθεση φωτογραφίας της Φωτογραφικής Ομάδας «Φ»
Ομαδική έκθεση φωτογραφίας με θέμα «Χρόνος» των μελών της Φωτογραφικής Ομάδας «Φ» θα πραγματοποιηθεί στον Πολυχώρο Εικόνας Κούνιο, από τις 16 Ιουνίου ως τις 30 Σεπτεμβρίου 2016.
Με την έκθεση αυτή, που θα διαρκέσει όλο το καλοκαίρι, κλείνει η φετινή σεζόν των διοργανώσεων του Πολυχώρου Εικόνας Κούνιο, ολοκληρώνοντας το πλούσιο εκθεσιακό της πρόγραμμα.
Όπως και τις τρεις προηγούμενες χρονιές, έτσι και φέτος, επιχειρούμε να θεσμοθετήσουμε μια μεγάλη έκθεση / παραγωγή με πολλές συμμετοχές, που να γίνεται κάθε χρόνο μετά το τέλος των σεμιναρίων.
Η φετινή έκθεση περιλαμβάνει 101 φωτογραφίες, από 29 μέλη της ομάδας, που παρουσιάζουν τον τρόπο που αντιλαμβάνεται ο καθένας τον χρόνο, μέσα από ένα portfolio 3 – 4 φωτογραφιών.
Ζητούμενο ήταν να εξερευνηθεί κάθε προσωπική ματιά, άποψη ή προβληματισμός για την έννοιά του χρόνου στην φωτογραφία.
Η Φωτογραφική Ομάδα «Φ» αποτελεί μια νέα ομάδα φωτογραφίας, που προέκυψε κατά την διάρκεια των σεμιναρίων που πραγματοποιήθηκαν στον Πολυχώρο Εικόνας Κούνιο από τον Τάσο Σχίζα από τον Οκτώβριο του 2011 ως σήμερα. Αριθμεί αρκετά μέλη που παρακολουθούν τα διάφορα σεμινάρια, ενώ παράλληλα λειτουργεί λέσχη φωτογραφίας με μηνιαίες συναντήσεις των μελών της.
Συμμετέχουν τα παρακάτω μέλη:
Παύλος Αδαμίδης, Δέσποινα Αποστολίδου, Πολυχρονία Ασκιτή, Στέλιος Βανδήρας, Δημήτρης Βαρδακαστάνης, Γρηγόριος Βασιλειάδης, Ελπίδα Γεμενετζή, Χρήστος Καλογιαννίδης, Χριστίνα Κεσεσίδου, Αλεξία Λεχωνίδου, Δέσποινα Μανδρατζή, Ελένη Μητράκη, Νικόλαος Μπογιατζόγλου, Θεόδωρος Νικητίδης, Τζένη Ντόκου, Ανδρονίκη Ορφανίδου, Μαρία Παπαδοπούλου, Μιράντα Παπαδοπούλου, Παναγιώτης Παπαχρήστος , Χρύσα Προύσαλη, Μαρία Σαμολαδά, Μαντώ Σανιδά, Βαρβάρα Στρατινάκη, Νίκος Τολίδης, Δημήτρης Τούσης, Μαρία Φουτζιτζή, Κατερίνα Χατζηαβράμογλου, Ιωάννα Χατζηιωάννου, Κορίνα Ψάλτου.
Επιμέλεια: Τάσος Σχίζας
Εγκαίνια Πέμπτη στις 16 Ιουνίου στις 8:00
Διάρκεια: 16 Ιουνίου – 30 Σεπτεμβρίου 2016
Ωράριο λειτουργίας: Δευτ. Τετ. 9:00-17:00, Τρ. Πεμ. Παρ. 9:00-21:00, Σαβ. 9:00-16:00, Κυρ. κλειστά
Facebook event:
https://www.facebook.com/events/232307040483589/
«Φ» Ομάδα Φωτογραφίας:
https://www.facebook.com/f.photographygroup?ref_type=bookmark
Πολυχώρος Εικόνας Κούνιο:
Κομνηνών 24 (Λουλουδάδικα) τηλ. 2310 271003 http://www.kounio.gr/
Φωτογραφικό Είδωλο – Σεμινάρια φωτογραφίας:
2310 638447 http://www.photoeidolo.gr/seminaria.html
![Αλεξία Λεχωνίδου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Αλεξία-Λεχωνίδου-2.jpg)
Αλεξία Λεχωνίδου
![Ανδρονίκη Ορφανίδου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ανδρονίκη-Ορφανίδου-3.jpg)
Ανδρονίκη Ορφανίδου
![Βαρβάρα Στρατινάκη](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Βαρβάρα-Στρατινάκη-4.jpg)
Βαρβάρα Στρατινάκη
![Γρηγόριος Βασιλειάδης](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Γρηγόριος-Βασιλειάδης-1.jpg)
Γρηγόριος Βασιλειάδης
![Δέσποινα Αποστολίδου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Δέσποινα-Αποστολίδου-2.jpg)
Δέσποινα Αποστολίδου
![Δέσποινα Μανδρατζή](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Δέσποινα-Μανδρατζή-2.jpg)
Δέσποινα Μανδρατζή
![Κορίνα Ψάλτου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Κορίνα-Ψάλτου-2.jpg)
Κορίνα Ψάλτου
![Κατερίνα Χατζηαβράμογλου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Κατερίνα-Χατζηαβράμογλου-3.jpg)
Κατερίνα Χατζηαβράμογλου
![Ιωάννα Χατζηιωάννου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ιωάννα-Χατζηιωάννου-2.jpg)
Ιωάννα Χατζηιωάννου
![Θεόδωρος Νικητίδης](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Θεόδωρος-Νικητίδης-3.jpg)
Θεόδωρος Νικητίδης
![Ελπίδα Γεμενετζή](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ελπίδα-Γεμενετζή-1.jpg)
Ελπίδα Γεμενετζή
![Ελένη Μητράκη](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Ελένη-Μητράκη-1.jpg)
Ελένη Μητράκη
![Δημήτρης Τούσης](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Δημήτρης-Τούσης-4.jpg)
Δημήτρης Τούσης
![Δημήτρης Βαρδακαστάνης](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Δημήτρης-Βαρδακαστάνης-4.jpg)
Δημήτρης Βαρδακαστάνης
![Μαντώ Σανιδά](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Μαντώ-Σανιδά-2.jpg)
Μαντώ Σανιδά
![Μαρία Παπαδοπούλου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Μαρία-Παπαδοπούλου-4.jpg)
Μαρία Παπαδοπούλου
![Μαρία Σαμολαδά](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Μαρία-Σαμολαδά-4.jpg)
Μαρία Σαμολαδά
![Μαρία Φουτζιτζή](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Μαρία-Φουτζιτζή-3.jpg)
Μαρία Φουτζιτζή
![Μιράντα Παπαδοπούλου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Μιράντα-Παπαδοπούλου-1.jpg)
Μιράντα Παπαδοπούλου
![Νικόλαος Μπογιατζόγλου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Νικόλαος-Μπογιατζόγλου-1.jpg)
Νικόλαος Μπογιατζόγλου
![Νίκος Τολίδης](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Νίκος-Τολίδης-3.jpg)
Νίκος Τολίδης
![Παναγιώτης Παπαχρήστος](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Παναγιώτης-Παπαχρήστος-3.jpg)
Παναγιώτης Παπαχρήστος
![Χρύσα Προύσαλη](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Χρύσα-Προύσαλη-3.jpg)
Χρύσα Προύσαλη
![Χριστίνα Κεσεσίδου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Χριστίνα-Κεσεσίδου1.jpg)
Χριστίνα Κεσεσίδου
![Χρήστος Καλογιαννίδης](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Χρήστος-Καλογιαννίδης-3.jpg)
Χρήστος Καλογιαννίδης
![Τζένη Ντόκου](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Τζένη-Ντόκου-1.jpg)
Τζένη Ντόκου
![Στέλιος Βανδήρας](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Στέλιος-Βανδήρας-2.jpg)
Στέλιος Βανδήρας
![Πόλυ Ασκιτή](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Πόλυ-Ασκιτή-4.jpg)
Πόλυ Ασκιτή
![Παύλος Αδαμίδης](http://www.pttl.gr/wp-content/uploads/2016/06/Παύλος-Αδαμίδης-1.jpg)
Παύλος Αδαμίδης